Zoltán Kiss, trombonista světového formátu a člen žesťového septetu MNOZIL BRASS, je sólistou GALAKONCERTU MORAVIA BRASS BANDU. Každoročně orchestr zve světové sólisty, aby vystoupili pod vedením šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho na tradičních říjnovém koncertu.

Originální kompozice, aranžmá klasické hudby i světová premiéra Rapsodie pro trombon a brass band Ondřeje Moťky Vás čekají na unikátním koncertu v říjnu 2021! Letos pouze jeden koncert - omezený počet vstupenek!

Galakoncert s trombonistou a členem Mnozil Brass, Zoltánem Kissem, uslyšíte v brněnském Besedního domě 25. 10. od 19h. Tento světově proslulý trombonista vystoupí se sólovými skladbami za doprovodu Moravia Brass Bandu pod vedením Chuheie Iwasakiho.

Součástí návštěvy Zoltána Kisse v ČR bude také masterclass přímo v Brně v Besedním domě.

 

 

 

ZOLTÁN KISS 

Zoltán Kiss se narodil v Budapešti v Maďarsku v roce 1980 a do značné míry se učil sám hře na trombon. Svou techniku ​​rozvíjel inspirací od předních trumpetistů. Navštěvoval Chopinovu univerzitu hudby ve Varšavě a vyhrál několik národních soutěží jako sólista i člen komorních souborů.

Zoltán Kiss byl v roce 2005 pozván na konkurz na rakouského žesťového septetu Mnozil Brass, se kterým nyní koncertuje po celém světě a pořádají více než 100 koncertů ročně.

Doposud vydal tři sólová alba: Slideshow (2010), Rebelión (2011) a Non-Stop (2014). V roce 2014 byl Zoltán jmenován mezinárodním trombonovým lektorem pro Centrum dechových nástrojů Philipa Jonesa (Royal Northern College of Music) v Manchesteru ve Velké Británii.

Zoltán Kiss hraje výhradně na své trombony, které mají jeho značku: Kissbone a KissboneX, navržených ve spolupráci s rakouským výrobcem Schagerl.

Zoltán Kiss má také vlastní designový nátrubek, který se pyšní jeho jménem. Kdykoliv mu to čas dovolí, angažuje se jako hostující sólista, pedagog nebo člen porot mezinárodních soutěží.

 

 

KONCERTY:

25. 10. 2021 od 19:00 Besední dům Brno

 

MASTERCLASS:

25. 10. 2021 před koncertem v Besedním domě v Brně

 

PROGRAM KONCERTU:

brzo odhalíme :-)

 

Vstupenky

25. 10. 2021 19:00

Brno Besední dům

Koupit

děti/studenti/senioři 30% sleva

Vstup na masterclass 25. 10. 2021 pouze s platnou vstupenkou na večerní koncert.

 

Výběr skladeb

Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu