Kornety


Ondřej Moťka

​Sólotrumpetista MBB Ondřej Moťka studoval v letech 2003 – 2011 u Vladimíra Češka na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, pokračoval u Jana Brody na HF JAMU v Brně. Nyní je prvním trumpetistou Moravské filharmonie Olomouc a Moravia Brass Bandu. Mimo jiné působí jako aranžér a skladatel.

Ondřej Jurčeka

​První kornetista MBB Ondřej Jurčeka studoval na Konzervatoři Brno a později u Jana Brody na JAMU v Brně. Nyní je sólotrumpetistou Filharmonie Brno, dříve byl vedoucím skupiny trubek v Moravské filharmonii Olomouc, členem orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a účastnil se mnoha trumpetových kurzů (např. u Rieiera Dorrensteina (Hong Kong)). Ondřej spolupracuje s několika orchestry i komorními soubory jako člen i sólista.

Dávid Pollák

​Dávid Pollák studoval na Konzervatoři Brno u Josefa Cecavy, posléze na JAMU v Brně u Jana Brody a v současné době je posluchačem trumpetové třídy Vladimíra Rejlka na HAMU v Praze. Dávid je zkušený orchestrální hráč, nyní je členem Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, spolupracoval s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. První kornetista MBB uspěl v několika soutěžích: Mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia Ostrava 2011, Mezinárodní interpretační rozhlasová soutěž „Concertino Praga“ či Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno.

Jozef Zimka

​Jozef Zimka absolvoval JAMU v Brně ve třídě Jana Brody a předtím studoval na Konzervatoři Brno u Vladimíra Webera. V současné době je členem Janáčkovy opery Národního divadla Brno a komorního souboru NdBrass. Jozef se zúčastnil roční stáže v Grazu a získal v roce 2017 druhou cenu ve druhé kategorii na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů Brno.

Pavel Skopal

​Pavel Skopal studoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž u Lázaro Cruze a Vladimír Češka a následně HF JAMU v Brně ve třídě Vojtěcha Novotného. Je laureátem několika soutěží (Mezinárodní soutěž dechových nástrojů Brno, Celostátní soutěž ve hře na trubku, sólista Talentina Zlín, Soutěž​ konzervatoří Ostrava 2010, ​Concerto Bohemia …). Pavel byl členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hrál v Moravské filharmonii Olomouc. Nyní je členem Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Divadelního orchestru Slováckého Divadla v Uherském Hradišti.

Tomáš Buček

​Studoval v letech 2003-2009 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě v trumpetové třídě Jiřího Tesaříka. Vysokou školu studoval u jednoho z nejvyšších trumpetistů v Česku i Řecku Nikolaose Grigoriadise (Kryštof), a to na Fakultě umění Ostravské univerzity. Od roku 2013 je prvním trumpetistou souboru operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského.

Dimitrij Miščuk

Lukáš Daněk

​Lukáš Daněk započal své odborné studium na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž u Lazáro Cruze, později na JAMU v Brně u Vojtěcha Novotného a magisterské studium dokončil na VŠMU v Bratislavě ve třídě Rastislava Suchana. Nyní je členem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu a zároveň aktivním zpěvákem. Působí jako externí člen Českého filharmonického sboru Brno. Hostoval ve Filharmonii Brno, Moravské filharmonii Olomouc, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín a Národním divadle Brno. Lukáš je dalším organizačním článkem PROKONCERT.

Vít Němeček

​Vít Němeček je kornetistou MBB a také zakladatelem projektu PROKONCERT. Své hudební vzdělání odstartoval studiem na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Lázara Cruze a od 4. ročníku na Konzervatoři Brno pod vedením Petra Hojače. Nyní vyučuje hudbu na ZUŠ a hostuje s různými tělesy od komorních souborů až po symfonické orchestry. 

Bicí nástroje


Jan Nepodal

Anežka Nováková

Emil Machain

Josef Schmied

Petr Maceček

Lesní rohy


Milan Křeháček

​Hornista Milan Křeháček studoval u Jindřicha Petráše na JAMU v Brně. Za studií se zúčastnil několika mezinárodních soutěží a nabýval orchestrálních zkušeností. Byl členem či hostoval ve Filharmonii Brno, Moravské Filharmonii Olomouc, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín a nyní je prvním hornistou Moravského divadla Olomouc.

Kryštof Koska

Mikuláš Koska

Mikuláš Koska působí v České filharmonii, v Pražském komorním orchestru, PKF – Prague Philharmonia, v České Sinfoniettě, dále je hostujícím členem KBS Symphony Orchestra (korejského rozhlasového orchestru v Soulu). V letech 2011 – 2017 byl prvním hornistou Filharmonie Brno. Mikuláš je zkušeným komorním hráčem, koncertuje s Baborak ensemble, Orquestrina Baborak a Heterofon. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, dále JAMU a HAMU. Mezi jeho pedagogy patří Karel Doležil, Jindřich Petráš a Radek Baborák. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a účastnil se Pražského Jara, soutěže ARD – Mnichov a Internationaler Instrumentalwettbewerb Markneukirchen. Mikuláš Koska koncertuje i jako sólista.

Lukáš Brázdil

​Je absolventem Konzervatoře P. J.Vejvanovského v Kroměříži ze třídy Rostislava Jandy. Ve studiích pokračoval na HF JAMU pod vedením Prof. Jindřicha Petráše a MgA. Zuzany Rzounkové. Během studií na HF JAMU sbíral orchestrální zkušenosti v prestižním operního orchestru Národního divadla v Brně a nyní je členem operního orchestru Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Ján Garláthy

​Studoval hru na lesní roh na Konzervatoři P. J. Vejvanovského u Rostislava Jandy a poté na Fakultě umění Ostravské univerzity u Mgr. Karla Doležila. V současné době pokračuje v doktorandském studijním programu pod vedením doc. Jozefa Illèše. Honza je členem operního orchestru Národního divadla moravskoslezkého v Ostravě. Mimo hostování v divadelních a filharmonických orchestrech je také členem Theatre Brass Quintet, Silesian Brass Quintet a mnoha dalších souborů. Věnuje se také pedagogické činnosti a je nadšeným milovníkem přírody a piva :-D

Kristýna Ratajová

​Hornistka Kristýna Ratajová studovala u Bedřicha Tylšara na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze a Pražské konzervatoři, poté pokračovala u Jindřicha Petráše na HF JAMU v Brně. Zároveň s lesním rohem studovala hudební manažerství. Je absolventkou HAMU v Praze u Zdeňka Divokého a Ondřeje Vrabce. Dále absolvovala Orchestrální akademie Filharmonie Brno a současně hostuje v Českém národním symfonickém orchestru a dalších profesionálních orchestrech. Působí jako komorní hráč v několika souborech (MBB, Trumpet Tune Brass, Hornový ansámbl Za Rohem …). Mimo jiné je členem týmu PROKONCERT a organizuje několik dalších projektů (Letní orchestr mladých, Letní žesťové kurzy Žďár).

Dirigent


Chuhei Iwasaki

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska.

Narodil se roku 1987 u rybího trhu Tsukiji v Tokiu. Od dětství se věnoval hře na housle, v letech 2003-2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu. Hru na housle poté studoval na Pražské konzervatoři spolu s obory skladba a dirigování (2007-2013).

Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval také na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2014 je pedagogem na Pražské konzervatoři, kde působí jako dirigent smyčcového orchestru, a mezi lety 2014 a 2018 byl šéfdirigentem Filmové filharmonie. V roce 2018 se stal šéfdirigentem Moravia Brass Band a od září 2019 je stálým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie.

Chuhei Iwasaki spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové, Janáčkova filharmonie Ostrava, Štátna filharmónia Košice, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Jihočeská filharmonie, Západočeský Symfonický orchestr Mariánské Lázně.

V letech 2016-2019 Chuhei Iwasaki působil v Divadle J. K. Tyla v Plzni a od roku 2019 diriguje ve Slezském divadle v Opavě. V současné době také působí v Hudebním divadle Karlín v Praze.

V květnu 2018 Chuhei Iwasaki debutoval na MHF Pražské jaro s Filharmonií Hradec Králové a svůj debut již měl i na MHF Špilberk v Brně. Od roku 2020 spolupracuje s festivalem Dvořákova Praha a v následující sezóně chystá spolupráci s festivalem Smetanova Litomyšl, Svatováclavským hudebním festivalem a plzeňskými Smetanovskými dny.

Křídlovka


Pavel Šárník

​Pavel Šárník studoval na Církevní konzervatoři Kroměříž u Lázaro Cruze a posléze na VŠMU v Bratislavě u Kamila Roška. Za studií se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních soutěží a svou orchestrální praxi získal v Moravské filharmonii Olomouc. Nyní je velmi aktivní v pedagogické oblasti, vzdělává se na různých trumpetových workshopech (Pierre Badel, Thomas Gansch, Reinhold Friedrich) a vyučuje na ZUŠ Šternberk. 

Tuby


David Křížek

​David studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Rudolfa Berana a u Pavla Bureše na HF JAMU v Brně. Spolupracuje s předními českými orchestry, jako Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, a především s Janáčkovou operou Národního divadla v Brně. Zabývá se ansámblovou hrou, je členem klezmehrovy kapely KlezMehrin a dechové hudby Tufaranka.

Dalibor Vinklar

​Další absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži Dalibor Vinklár studoval u Rudolfa Berana a pokračoval na HF JAMU ve třídě Pavla Bureše. Je členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a spolupracuje s Virtuosi Brunensis, Severočeskou filharmonií Teplice a Ostravskou bandou. Dalibor obsadil 2. místo na Soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií 2012 a na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů Brno 2013 - 3. místo a v roce 2017 2. místo. Dále je hostujícím členem v dechových hudbách Boršičanka Antonína Koníčka, Hanačka a Trnkovjanka.        

Ivan Koubek

​Ivan studoval hru na tubu na Konzervatoři Brno pod vedením Mgr. art. Pavla Bureše. Ve třídě téhož pedagoga pokračoval ve studiu na Janáčkově akademii múzických umění. Úspěšně se zúčastnil několika ročníků Mezinárodní interpretační soutěže Brno. Na soutěžích Concerto Bohemia 2005 a 2009 získal první místo v kategorii dechových orchestrů. 

Již během studií získal bohatou orchestrální praxi, a to převážně u brněnských souborů, jako jsou Městské divadlo Brno, Filharmonie Brno, Janáčkova opera NdB, Brno Improvising Unit, Divergent Connestions Orchestra. Je také členem dechové hudby Šarovec. Nyní pracuje jako specialista přes dechové nástroje pro Kytary.cz.

Tomáš Ličman

​Absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského ze třídy Rudofa Berana Tomáš Ličman se zúčastnil masterclass sólotubisty Vídeňských filharmoniků Paula Halwaxe. Je členem dechové hudby Trnkovjanka a Stanley´s Dixie Street Bandu.

Vít Andrýsek

Trombóny


Vladislav Prokopec

​Druhým trombonistou MBB je Vladislav Prokopec. Absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, kde studoval u Rudolfa Berana. Nyní studuje u Roberta Kozánka na HF JAMU v Brně. Zúčastnil se několika mezinárodních soutěží nejen ve hře na trombon, ale i jako zpěvák. Je členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a zkušeným orchestrálním i komorním hráčem.

Šimon Pavlík

​Bastrombonista Šimon Pavlík je v současnosti členem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu. Studoval u Petra Jandy na HF JAMU v Brně. Hostoval v Moravské filharmonii Olomouc či Moravském divadle Olomouc. Jako bastrombonista se zúčastnil tříměsíčního turné s muzikálem West Side Story od Leonarda Bernsteina. Zabývá se i moderní hudbou, je členem funkového uskupení Cabo Wabo a Divergent Conections Orchestra, Heterofon Pavla Zlámala a BCO.

Filip Vrajík

Eufonia


Jan Pospíšil

​Vedoucím sekce eufonií je Jan Pospíšil, sólotrombonista orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a člen Moravské filharmonie Olomouc. Studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u prof. Josefa Kummera a později na HF JAMU v doc. Roberta Kozánka. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a semifinalistou MS Pražské jaro. Svou orchestrální praxi započal v Symfonickém orchestru Slovenského rozhlasu a hostoval v několika dalších orchestrech. Je členem NdBrass a dalších komorních souborů, vystupuje i jako sólista.

Jaroslav Voříšek

Jakub Pavluš

​Jakub Pavluš studuje u Roberta Kozánka na HF JAMU v Brně. Byl členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a v současné době je hostujícím členem několika symfonických orchestrů a zkušeným komorním hráčem. Mimojiné hraje v uskupení Claire Jazz Band.

David Fojtík

​David Fojtík studoval na Konzervatoři Brno hru na trombon u Pavla Göpferta. Hrál v Moravském divadle Olomouc a od roku 2006 je pedagogem na ZUŠ Žerotín. Dále je David členem big bandu Cotatcha Orchestra a dechové hudby Veselka.

O nás

Třicetičlenné těleso složené pouze z hráčů na žesťové a bicí nástroje působí ve své nové epoše od roku 2017.  Šéfdirigentem je Chuhei Iwasaki. V rámci pilotního projektu Film Music Tour 2018 uspořádali hudebníci 11 koncertů napříč republikou. V prosinci 2018 představili nový program Žestě rozezní chrám. Díky tomuto projektu rozšířili svůj repertoár o barokní hudbu. 
V roce 2019 orchestr pokračoval v projektu Film Music Tour 2019 ovšem s novým repertoárem. Významným milníkem pro nás byly Galakoncerty se sólotrumpetistou Berlínských filharmoniků Gáborem Tarkövi, ale i OPEN AIR koncert na brněnské přehradě před zraky tisíců návštěvníků, kam si nás pozval Český rozhlas Brno ke svým 95. narozeninám. Kromě koncertu jsme pro ČRo Brno nahráli 5 skladeb, které můžete slyšet v éteru na vlnách Českého rozhlasu!


V loňském roce začala spolupráce s německým dirigentem Heikem Mathiasem Försterem. V rámci unikátního zahraničního projektu BRASS UP! se Moravia Brass Band představil s velkého symfonického orchestru v Drážďanské Ballsportareně, v projektu se mělo pokračovat i letos.
Za pouhou hodinu jsme vyprodali náš koncert na festivalu Smetanova Litomyšl, který nám však COVID-19 odsunul na rok 2021. 


23. 5. jsme si spolu zahráli po delší době “Koncert na střeše” na heliportu IBC. 

Jihomoravský kraj uspořádal ve středu 1. července 2020 ve VIDA! science centru v Brně zábavné odpoledne s koncertem nazvaným „Pomáhat není věda“. Byli jsme jeho součástí.
V srpnu jsme odhalili “Planety” na Mezinárodním festivalu Špilberk, v září potom “Žestě rozezní chrám” s Českým filharmonickým sborem Brno v rámci Svatováclavského hudební festivalu v Ostravě.  

Sólistou říjnových galakoncertů roku 2020 měl být člen žesťového uskupení Mnozil Brass Zoltán Kiss! Koncerty jsou přesunuty na rok 2021, hledáme vhodný termín.

Nyní pracujeme na natočení našeho debutového CD, novinkou je náš edukativní online pořad "CO JSOU ŽESTĚ?" pro naše nejmladší posluchače, který je ke zhlédnutí zde!

Děkujeme za Vaši přízeň!

REPERTOÁR

  • filmová hudba

  • klasická hudba

  • hudba pro original brass band

  • vlastní kompozice

  • unikátní aranžmá TOP titulů

HRAJEME I PRO LIDI, KTEŘÍ BY NA KLASIKU NEŠLI!

Pro média

Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu