Kornety


Ondřej Moťka

​Sólotrumpetista MBB Ondřej Moťka studoval v letech 2003 – 2011 u Vladimíra Češka na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, pokračoval u Jana Brody na HF JAMU v Brně. Nyní je prvním trumpetistou Moravské filharmonie Olomouc a Moravia Brass Bandu. Mimo jiné působí jako aranžér a skladatel.

Ondřej Jurčeka

​První kornetista MBB Ondřej Jurčeka studoval na Konzervatoři Brno a později u Jana Brody na JAMU v Brně. Nyní je sólotrumpetistou Filharmonie Brno, dříve byl vedoucím skupiny trubek v Moravské filharmonii Olomouc, členem orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a účastnil se mnoha trumpetových kurzů (např. u Rieiera Dorrensteina (Hong Kong)). Ondřej spolupracuje s několika orchestry i komorními soubory jako člen i sólista.

Dávid Pollák

​Dávid Pollák studoval na Konzervatoři Brno u Josefa Cecavy, posléze na JAMU v Brně u Jana Brody a v současné době je posluchačem trumpetové třídy Vladimíra Rejlka na HAMU v Praze. Dávid je zkušený orchestrální hráč, nyní je členem Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, spolupracoval s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. První kornetista MBB uspěl v několika soutěžích: Mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia Ostrava 2011, Mezinárodní interpretační rozhlasová soutěž „Concertino Praga“ či Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno.

Tomáš Buček

​Studoval v letech 2003-2009 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě v trumpetové třídě Jiřího Tesaříka. Vysokou školu studoval u jednoho z nejvyšších trumpetistů v Česku i Řecku Nikolaose Grigoriadise (Kryštof), a to na Fakultě umění Ostravské univerzity. Od roku 2013 je prvním trumpetistou souboru operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského.

Pavel Skopal

​Pavel Skopal studoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž u Lázaro Cruze a Vladimír Češka a následně HF JAMU v Brně ve třídě Vojtěcha Novotného. Je laureátem několika soutěží (Mezinárodní soutěž dechových nástrojů Brno, Celostátní soutěž ve hře na trubku, sólista Talentina Zlín, Soutěž​ konzervatoří Ostrava 2010, ​Concerto Bohemia …). Pavel byl členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hrál v Moravské filharmonii Olomouc. Nyní je členem Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Divadelního orchestru Slováckého Divadla v Uherském Hradišti.

Lukáš Daněk

​Lukáš Daněk započal své odborné studium na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž u Lazáro Cruze, později na JAMU v Brně u Vojtěcha Novotného a magisterské studium dokončil na VŠMU v Bratislavě ve třídě Rastislava Suchana. Nyní je členem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu a zároveň aktivním zpěvákem. Působí jako externí člen Českého filharmonického sboru Brno. Hostoval ve Filharmonii Brno, Moravské filharmonii Olomouc, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín a Národním divadle Brno. Lukáš je dalším organizačním článkem PROKONCERT.

Vít Němeček

​Vít Němeček je kornetistou MBB a také zakladatelem projektu PROKONCERT. Své hudební vzdělání odstartoval studiem na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Lázara Cruze a od 4. ročníku na Konzervatoři Brno pod vedením Petra Hojače. Nyní vyučuje hudbu na ZUŠ a hostuje s různými tělesy od komorních souborů až po symfonické orchestry. 

Jozef Zimka

​Jozef Zimka absolvoval JAMU v Brně ve třídě Jana Brody a předtím studoval na Konzervatoři Brno u Vladimíra Webera. V současné době je členem Janáčkovy opery Národního divadla Brno a komorního souboru NdBrass. Jozef se zúčastnil roční stáže v Grazu a získal v roce 2017 druhou cenu ve druhé kategorii na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů Brno.

Pavel Šárník

​Pavel Šárník hraje v MBB na křídlovku. Studoval na Církevní konzervatoři Kroměříž u Lázaro Cruze a posléze na VŠMU v Bratislavě u Kamila Roška. Za studií se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních soutěží a svou orchestrální praxi získal v Moravské filharmonii Olomouc. Nyní je velmi aktivní v pedagogické oblasti, vzdělává se na různých trumpetových workshopech (Pierre Badel, Thomas Gansch, Reinhold Friedrich) a vyučuje na ZUŠ Šternberk. 

Bicí nástroje


Hanz Sedlář

​Hudební skladatel, bubeník, klavírista a zvukový režisér. 

Vytváří symfonickou i komorní hudbu pro filmy, dokumenty, nebo pro živou interpretaci orchestrem. Zabývá se také hudební i zvukovou režií různých žánrů.

Jako hráč na bicí nástroje působí v projektu Drumphonic, v kapele Janka Ledeckého, Rocksymphony, Drumwave nebo jako studiový hráč. 

Je oficiálním firemním hráčem italských činelů UFIP a českého výrobce paliček, BALBEX. Stal se také ambasadorem e-shopu s americkým oblečením Elitní Rebel. Je zakladatelem skupiny Segment a projektu Drumphonic.

Antonín Donát

​Tympánistou MBB je Antonín Donát. Studoval na Pedagogické fakultě UHK a Mezinárodní konzervatoři Praha a v hudbě se dále vzdělával především individuálně. Antonín působí ve Filmové filharmonii, Českém národním symfonickém orchestru, City of Prague Philharmonic Orchestra, České filharmonii, Prague Symphonic Ensemble, Moravia Brass Bandu a mnoha dalších. Několikrát se zúčastnil Letních žesťových kurzů Žďár. Antonín je zároveň vlastníkem společnosti Tony´s Drums & Percissions zabývající se pronájmem nejen symfonických bicích nástrojů, ale i technickou realizací symfonických koncertů.

Tomáš Kovanda

​Studoval průmyslovou školu, obory skladba a bicí nástroje na brněnské konzervatoři, pedagogiku anglického a francouzského jazyka na Masarykově univerzitě a bicí nástroje na JAMU Brno.
2015 - 2017 členem Moravské filharmonie Olomouc
V současné době ho můžete vidět jako hráče v orchestru Městského divadla Brno a také jako pedagoga na ZUŠ Františka Jílka v Brně a ZUŠ v Židlochovicích.
Spolupracuje na mnoha hudebních i nehudebních projektech, je autorem učebnice hry na klávesové nástroje, sbírky pohádek a několika divadelních inscenací.
Za hru Projekt N.A.Ď.E.Ž.D.A. získal 3. místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2015.

Kristián Janočko

​Je absolventem Státní konzervatoře v Bratislavě. Aktivně působí na půdě Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu, v orchestru opery a baletu Slovenského národního divadla. Spolupracuje také s dalšími významnými orchestry - Slovenská Filharmonie, Státní komorní orchestr Žilina, Komorní opera Bratislava a Donau Philharmonie Wien. Je též pedagogem bicích nástrojů na SZUŠ Vajnory. V Moravia Brass Bandu má pod palcem melodické bicí.

Josef Schmied

Lesní rohy


Mikuláš Koska

​Sólohornistou MBB je Mikuláš Koska, který je v současné době sólohornistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu, člen Pražského komorního orchestru, PKF – Prague Philharmonia, České Sinfonietty, dále je hostujícím členem KBS Symphony Orchestra (korejského rozhlasového orchestru v Soulu). V letech 2011 – 2017 byl prvním hornistou Filharmonie Brno. Dále je Mikuláš zkušeným komorním hráčem, koncertuje s Baborak ensemble, Orquestrina Baborak a Heterofon. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, dále JAMU a HAMU. Mezi jeho pedagogy patří Karel Doležil, Jindřich Petráš a Radek Baborák. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a účastnil se Pražského Jara, soutěže ARD – Mnichov a Internationaler Instrumentalwettbewerb Markneukirchen. Mikuláš Koska koncertuje i jako sólista.

Milan Křeháček

​Hornista Milan Křeháček studoval u Jindřicha Petráše na JAMU v Brně. Za studií se zúčastnil několika mezinárodních soutěží a nabýval orchestrálních zkušeností. Byl členem či hostoval ve Filharmonii Brno, Moravské Filharmonii Olomouc, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín a nyní je prvním hornistou Moravského divadla Olomouc.

Lukáš Brázdil

​Je absolventem Konzervatoře P. J.Vejvanovského v Kroměříži ze třídy Rostislava Jandy. Ve studiích pokračoval na HF JAMU pod vedením Prof. Jindřicha Petráše a MgA. Zuzany Rzounkové. Během studií na HF JAMU sbíral orchestrální zkušenosti v prestižním operního orchestru Národního divadla v Brně a nyní je členem operního orchestru Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Ján Garláthy

​Studoval hru na lesní roh na Konzervatoři P. J. Vejvanovského u Rostislava Jandy a poté na Fakultě umění Ostravské univerzity u Mgr. Karla Doležila. V současné době pokračuje v doktorandském studijním programu pod vedením doc. Jozefa Illèše. Honza je členem operního orchestru Národního divadla moravskoslezkého v Ostravě. Mimo hostování v divadelních a filharmonických orchestrech je také členem Theatre Brass Quintet, Silesian Brass Quintet a mnoha dalších souborů. Věnuje se také pedagogické činnosti a je nadšeným milovníkem přírody a piva :-D

Kristýna Ratajová

​Hornistka Kristýna Ratajová studovala u Bedřicha Tylšara na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze a Pražské konzervatoři, poté pokračovala u Jindřicha Petráše na HF JAMU v Brně. Zároveň s lesním rohem studovala hudební manažerství. Je absolventkou HAMU v Praze u Zdeňka Divokého a Ondřeje Vrabce. Dále absolvovala Orchestrální akademie Filharmonie Brno a současně hostuje v Českém národním symfonickém orchestru a dalších profesionálních orchestrech. Působí jako komorní hráč v několika souborech (MBB, Trumpet Tune Brass, Hornový ansámbl Za Rohem …). Mimo jiné je členem týmu PROKONCERT a organizuje několik dalších projektů (Letní orchestr mladých, Letní žesťové kurzy Žďár).

Dirigent


Chuhei Iwasaki

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 u rybího trhu Tsukiji v Tokiu. Věnoval se hře na housle, v letech 2003-2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři (u prof. F. Pospíšila) spolu s obory skladba (u prof. J. Gemrota) a dirigování. Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval v letech 2007-2013 na Pražské konzervatoři (u prof. M. Němcové, prof. H. Farkače a prof. M. Košlera) kde v roce 2012 založil svůj studentský orchestr "Filharmonický orchestr Iwasaki", a nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze (u prof. T.Koutníka, prof. N.Baxy a prof. L.Svárovského). Pražskou konzervatoř absolvoval dirigováním své symfonie a symfonie č. 14 D. Šostakoviče. Na Bakalářském koncertě na Akademii múzických umění v Praze dirigoval Rytiny od B. Martinů a Sinfonia Tapkaara Akiry Ifukubeho.

Od roku 2014 je profesorem na Pražské konzervatoři (dirigent smyčcového orchestru) a šéfdirigentem Filmové filharmonie.

Chuhei Iwasaki je absolutním vítěžem soutěže Concerto Bohemia v r.2016 s orchestrem ‘Prague Conservatory Modern’. V roce 2017 byl vybrán do hlavního kola na mezinárodní soutěž G.Fitelberga v Katowicích.

Chuhei Iwasaki spolupracuje s předními orchestry v Čechách: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Jihočeská filharmonie, Filharmonici města Prahy, Talichova komorní filharmonie atd. Následující sezónu debutuje se Zapadočeským symfonickým orchestrem a Plzeňskou filharmonií. Jako divadelní dirigent momentálně diriguje na DJKT v Plzni A.Dvořáka Rusalku a Ballet Manon od A.Glazunova, angažuje se i v Hudebním divadle Karlín v Praze.

Chuhei Iwasaki pravidelně hostuje na festivalu filmové hudby Film Music Prague, v letošním ročníku je pozván se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V květnu 2018 debutoval na MHF Pražské jaro s Filharmonii Hradce Králové.

Křídlovka


Tuby


David Křížek

​David studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Rudolfa Berana a u Pavla Bureše na HF JAMU v Brně. Spolupracuje s předními českými orchestry, jako Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, a především s Janáčkovou operou Národního divadla v Brně. Zabývá se ansámblovou hrou, je členem klezmehrovy kapely KlezMehrin a dechové hudby Tufaranka.

Dalibor Vinklar

​Další absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži Dalibor Vinklár studoval u Rudolfa Berana a pokračoval na HF JAMU ve třídě Pavla Bureše. Je členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a spolupracuje s Virtuosi Brunensis, Severočeskou filharmonií Teplice a Ostravskou bandou. Dalibor obsadil 2. místo na Soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií 2012 a na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů Brno 2013 - 3. místo a v roce 2017 2. místo. Dále je hostujícím členem v dechových hudbách Boršičanka Antonína Koníčka, Hanačka a Trnkovjanka.        

Ivan Koubek

​Ivan studoval hru na tubu na Konzervatoři Brno pod vedením Mgr. art. Pavla Bureše. Ve třídě téhož pedagoga pokračoval ve studiu na Janáčkově akademii múzických umění. Úspěšně se zúčastnil několika ročníků Mezinárodní interpretační soutěže Brno. Na soutěžích Concerto Bohemia 2005 a 2009 získal první místo v kategorii dechových orchestrů. 

Již během studií získal bohatou orchestrální praxi, a to převážně u brněnských souborů, jako jsou Městské divadlo Brno, Filharmonie Brno, Janáčkova opera NdB, Brno Improvising Unit, Divergent Connestions Orchestra. Je také členem dechové hudby Šarovec. Nyní pracuje jako specialista přes dechové nástroje pro Kytary.cz.

Tomáš Ličman

​Absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského ze třídy Rudofa Berana Tomáš Ličman se zúčastnil masterclass sólotubisty Vídeňských filharmoniků Paula Halwaxe. Je členem dechové hudby Trnkovjanka a Stanley´s Dixie Street Bandu.

Trombóny


Jakub Zívalík

​Prvním trombonistou MBB je Jakub Zívalík, absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž u Rudolfa Berana. Později Jakub studoval na HAMU v Praze u Jiřího Sušického, na HF JAMU v Brně ve třídě Roberta Kozánka a Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u Otmara Gaiswinklera. Jakub v roce 2017 získal 3. cenu, v roce 2005 1. cenu a v roce 2009 2. cenu na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů Brno, dále 1. cenu a titul absolutního vítěze na Soutěži konzervatoří ČR. V roce 2009 zvítězil na soutěži YAMAHA scholarship. Tento zkušený hráč byl členem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu, Slovenského národního divadla. Nyní je prvním trombonistou Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a členem komorních uskupení BoneTeT a Žesťová harmonie Zlín.

Vladislav Prokopec

​Druhým trombonistou MBB je Vladislav Prokopec. Absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, kde studoval u Rudolfa Berana. Nyní studuje u Roberta Kozánka na HF JAMU v Brně. Zúčastnil se několika mezinárodních soutěží nejen ve hře na trombon, ale i jako zpěvák. Je členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a zkušeným orchestrálním i komorním hráčem.

Šimon Pavlík

​Bastrombonista Šimon Pavlík je v současnosti členem Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu. Studoval u Petra Jandy na HF JAMU v Brně. Hostoval v Moravské filharmonii Olomouc či Moravském divadle Olomouc. Jako bastrombonista se zúčastnil tříměsíčního turné s muzikálem West Side Story od Leonarda Bernsteina. Zabývá se i moderní hudbou, je členem funkového uskupení Cabo Wabo a Divergent Conections Orchestra, Heterofon Pavla Zlámala a BCO.

Eufonia


Jan Pospíšil

​Vedoucím sekce eufonií je Jan Pospíšil, sólotrombonista orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a člen Moravské filharmonie Olomouc. Studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u prof. Josefa Kummera a později na HF JAMU v doc. Roberta Kozánka. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a semifinalistou MS Pražské jaro. Svou orchestrální praxi započal v Symfonickém orchestru Slovenského rozhlasu a hostoval v několika dalších orchestrech. Je členem NdBrass a dalších komorních souborů, vystupuje i jako sólista.

Jakub Pavluš

​Jakub Pavluš studuje u Roberta Kozánka na HF JAMU v Brně. Byl členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno a v současné době je hostujícím členem několika symfonických orchestrů a zkušeným komorním hráčem. Mimojiné hraje v uskupení Claire Jazz Band.

David Fojtík

​David Fojtík studoval na Konzervatoři Brno hru na trombon u Pavla Göpferta. Hrál v Moravském divadle Olomouc a od roku 2006 je pedagogem na ZUŠ Žerotín. Dále je David členem big bandu Cotatcha Orchestra a dechové hudby Veselka.

O nás

Jsme třicetičlenné těleso složené pouze z hráčů na žesťové a bicí nástroje, ve své nové epoše působíme od roku 2017.

Jsme hrdí na to, že náš orchestr, složený z těch nejpovolanějších profesionálních hráčů z celé republiky, pravidelně vystupuje, natáčí a představuje stále nové unikátní projekty. Každý z nás je individualitou a sólistou, ovšem dohromady jsme unikátní těleso - Moravia Brass Band.

Poprvé jsme se setkali před deseti lety na půdě Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde jsme se jako studenti rozhodli založit první brass band. Po studiích většina z nás získala angažmá v profesionálních symfonických a divadelních orchestrech nebo pokračovala ve studiu na akademii.

V rámci pilotního projektu FILM MUSIC TOUR 2018 jsme uspořádali 11 koncertů napříč republikou, které navštívilo kolem 6 000 posluchačů. Mimojiné jsme vystoupili na Mezinárodním festivalu Špilberk. Spokojené publikum si vyžádalo pokračování, které odstartujeme již 16. září 2019 ve Zlíně.

Šéfdirigentem orchestru je od roku 2018 Chuhei Iwasaki.

Následoval projekt "Žestě rozezní chrám" v brněnské bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Orchestr se představil v naprosto jiném duchu. Barokní hudba a akustické možnosti baziliky zaujali nejednohoho posluchače.  

Důležitým mezníkem v naší kariéře bylo zahájení úzké spolupráce s Českým rozhlasem Brno, kterému jsme, jak jinak než koncertem, popřáli k jeho 95. narozeninám v červnu 2019.

V letošní sezóně vystoupíme s několika projekty - FILM MUSIC TOUR 2019 s novým programem!!, ŽESTĚ ROZEZNÍ CHRÁM, PLANETY, GALAKONCERT, BRASS UP!.

Sólistou sezóny je sólo trumpetista Berlínských filharmoniků, Gábor Tarkövi, který s námi vystoupí na třech GALAKONCERTECH v říjnu 2019.

Hned v novém roce zahájíme zahraniční spolupráci s Prague Royal Philharmonic pod vedením Heika Mathiase Förstera s pompézním program BRASS UP!!

V červnu 2020 rozezníme chrám na národním festivalu Smetanova Litomyšl a následně v září na Svatováclavském hudebním festivalu.

 

REPERTOÁR

  • filmová hudba

  • klasická hudba

  • hudba pro original brass band

  • vlastní kompozice

  • unikátní aranžmá TOP titulů

HRAJEME I PRO LIDI, KTEŘÍ BY NA KLASIKU NEŠLI!

Pro média

Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu