O nás

Jsme třicetičlenné těleso složené pouze z hráčů na žesťové a bicí nástroje, ve své nové epoše působíme od roku 2017.

Jsme hrdí na to, že náš orchestr, složený z těch nejpovolanějších profesionálních hráčů z celé republiky, pravidelně vystupuje, natáčí a představuje stále nové unikátní projekty. Každý z nás je individualitou a sólistou, ovšem dohromady jsme unikátní těleso - Moravia Brass Band.

Poprvé jsme se setkali před deseti lety na půdě Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde jsme se jako studenti rozhodli založit první brass band. Po studiích většina z nás získala angažmá v profesionálních symfonických a divadelních orchestrech nebo pokračovala ve studiu na akademii.

V rámci pilotního projektu FILM MUSIC TOUR 2018 jsme uspořádali 11 koncertů napříč republikou, které navštívilo kolem 6 000 posluchačů. Mimojiné jsme vystoupili na Mezinárodním festivalu Špilberk. Spokojené publikum si vyžádalo pokračování, které odstartujeme již 16. září 2019 ve Zlíně.

Šéfdirigentem orchestru je od roku 2018 Chuhei Iwasaki.

Následoval projekt "Žestě rozezní chrám" v brněnské bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Orchestr se představil v naprosto jiném duchu. Barokní hudba a akustické možnosti baziliky zaujali nejednohoho posluchače.  

Důležitým mezníkem v naší kariéře bylo zahájení úzké spolupráce s Českým rozhlasem Brno, kterému jsme, jak jinak než koncertem, popřáli k jeho 95. narozeninám v červnu 2019.

V letošní sezóně vystoupíme s několika projekty - FILM MUSIC TOUR 2019 s novým programem!!, ŽESTĚ ROZEZNÍ CHRÁM, PLANETY, GALAKONCERT, BRASS UP!.

Sólistou sezóny je sólo trumpetista Berlínských filharmoniků, Gábor Tarkövi, který s námi vystoupí na třech GALAKONCERTECH v říjnu 2019.

Hned v novém roce zahájíme zahraniční spolupráci s Prague Royal Philharmonic pod vedením Heika Mathiase Förstera s pompézním program BRASS UP!!

V červnu 2020 rozezníme chrám na národním festivalu Smetanova Litomyšl a následně v září na Svatováclavském hudebním festivalu.

 

REPERTOÁR

  • filmová hudba

  • klasická hudba

  • hudba pro original brass band

  • vlastní kompozice

  • unikátní aranžmá TOP titulů

HRAJEME I PRO LIDI, KTEŘÍ BY NA KLASIKU NEŠLI!

Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu