POMÁHAT NENÍ VĚDA


29. 6. 2020


Moravia Brass Band vystoupí na online koncertě 1. 7. 2020, který pořádá Jihomoravský kraj!


Jihomoravský kraj poděkuje online koncertem  

Jihomoravský kraj uspořádá ve středu 1. července 2020 ve VIDA! science centru v Brně zábavné odpoledne s koncertem nazvaným „Pomáhat není věda". Akce je oficiálním startem projektu Chytré prázdniny a zároveň symbolickým poděkováním všem, kdo v době koronavirové na jižní Moravě pracovali ve ztížených podmínkách nebo nezištně a obětavě pomáhali.

Od 17 hodin bude VIDA! k dispozici pozvaným hostům z řad zdravotníků, hygieniků, záchranářů a pečovatelů, policistů a hasičů, kteří byli v uplynulých měsících takzvaně v první linii. Pozvaným hostům a jejich dětem budou k dispozici všechny expozice, doprovodný program s překvapením v podobě desetimetrové makety planety Země a živého koncertu třicetičlenného orchestru Moravia Brass Band. S ohledem na to, že kapacita VIDA! je omezená na počet cca 800 hostů, koncert se bude živě přenášet na youtube a na frekvencích Českého rozhlasu Brno. Přímý přenos začíná v 19.30 na frekvenci 106,5 FM a stream na facebookové stránce Jihomoravského kraje nebo přímo na youtubovém kanálu „Koncerty Českého rozhlasu". Spolupořadateli celé akce jsou VIDA! science centrum, Hvězdárna Brno a Český rozhlas Brno, Visualove a Moravia Brass Band.

 „Poděkování Jihomoravského kraje má několik rovin. Jednak jsme minulý týden schválili nákup voucherů do brněnských divadel. Obdarujeme jimi naše zdravotníky, záchranáře, pečovatele, hasiče, policisty a hygieniky a zároveň tím podpoříme tyto kulturní instituce. A příští středu jsme pozvali do VIDA! science centra ty, kdo byli nejvíce zatíženi v těch náročných uplynulých měsících. Všichni, kdo si naše poděkování bezesporu zaslouží, se ale na tuto akci nevejdou, a proto jsme se rozhodli přenášet koncert živě tak, aby si ho mohlo užít co nejvíce lidí na jižní Moravě. Těch, kdo nějakým způsobem pomáhali, je mnoho a já bych je rád tímto pozval k poslechu nebo streamu celého koncertu. Věřím, že je potěší," řekl hejtman Bohumil Šimek.

 „Jsme rádi, že můžeme být hostiteli této jedinečné akce. Během karantény jsme se starali o děti pracovníků z řad potřebných profesí a máme radost, že nyní můžeme přivítat i jejich rodiče. V průběhu večera si mohou užít jak naši vnitřní expozici, tak hravou vědu pod širým nebem ve venkovní expozici. Připravili jsme také zajímavá stanoviště s pokusy. Věřím, že zážitků si hosté odnesou spoustu," řekl Lukáš Richter, ředitel VIDA! science centra.

„Tato akce je nejen skvělým propojením Chytrých prázdnin a poděkování, ale také dalším důkazem, že Jihomoravský kraj fandí vědě. Hvězdárna se jako jeden ze spolupořadatelů tohoto odpoledne postará o kvalitní videoprojekci a v rámci něho také poprvé představíme veřejnosti naši desetimetrovou Zemi v plné kráse, a ještě s malým překvapením. Srdečně všechny zvu na online přenos," dodal ředitel Hvězdárny Brno Jiří Dušek.

„Jak nejlépe mohou umělci poděkovat? Samozřejmě živým koncertem, a to pod vedením Chuheie Iwasakiho. Repertoár složený z filmové hudby je tematicky plný superhrdinů. Jsme velmi rádi, že se na tomto projektu pojí umění ruku v ruce s vědou a my jako zástupci nezávislé hudební scény můžeme být u toho. Všechny srdečně zveme na stream tohoto výjimečného koncertu," řekla Kristýna Ratajová, manažerka Moravia Brass Bandu.GALAKONCERT BUDE JEN V BRNĚ!

Vzhledem k opatřením se přesouvají koncerty v Praze a Zlíně a masterclass na jaro.


MNOZIL BRASS „ PHOENIX

KONCERT SE KONÁ!! PŘESUNUTO NA ZÁŘÍ 2020 (COVID-19)


VYPRODANÝ KONCERT MORAVIA BRASS BANDU

18. 8. jsme se vypravili do vesmíru v rámci Mezinárodního festivalu Špilberk, bylo skvělé opět hrát!


PLANETY VE ZLÍNĚ SE RUŠÍ!

COVID-19!! Vzhledem k situaci jsme nuceni koncert zrušit.


Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu