Orchestr s koledami do každé rodiny kdykoliv a zdarma


1. 12. 2020


Moravia Brass Band nahrál koledy pro Český rozhlas Brno spolu s Kristýnou Daňhelovou a Liborem Macháčkem!


Letos jsme prožili těžký rok. Proto vznikl v Brně nápad dát všem dárek pod stromeček, který potěší každého. Na internetu nejsou dnes k dispozici koledy v dobré hudební kvalitě s velkým orchestrem a profesionálně zazpívané. Od půlky prosince se to změní a ke stromečku si bude možné pustit nádherné koledy ve skvělém uměleckém provedení.

Nápad vznikl poté, co Moravia brass band natočil v produkci Českého rozhlasu Brno všechny 4 sloky písně Kde domov můj s Kristýnou Daňhelovu a jen na sociálních sítích se podařilo oslovit půl druhého milionu diváků. Proto vznikl nápad natočit něco podobného jako dárek k Vánocům, něco k čemu budou mít vztah všichni a co bude jako skvělý dárek pod stromeček.

Celkem natočíme pro posluchače k Ježíšku ty nejmilejší vánoční koledy, kde si tu svou oblíbenou najde snad každý. Od půlky prosince se tak postupně vydají do světa: Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán, V půlnoční hodinu, Já bych rád k Betlému, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši, Ejhle chasa naša, Vzhůru bratři milí a Chtíc aby spal. Koledy si bude možné pustit prostřednictvím facebookového profilu Brnomycity, nebo na brno.rozhlas.cz a moraviabrassband.cz 

Město Brno zejména prostřednictvím náměstka primátorky Petra Hladíka a Český rozhlas Brno podporují Moravia brass band dlouhodobě. „Je to kapela, která si zaslouží dostat do povědomí širší veřejnosti, protože je jediná svého druhu v celé republice přesto, že ve světě jsou brass bandy velmi oblíbené. Ve 30 hráčích na žestě a bicí dokáže tato kapela zahrát jak popové tak náročné symfonické skladby a takových orchestrů není moc.“ řekl vedoucí programu brněnského rozhlasu Jiří Kokmotos.

Koledy se objeví na internetu zhruba v půlce září. Vše vyvrcholí 24. prosince, kdy se na světlo světa dostane set všech 9 koled, který si lidé mohou bez přerušení a reklam pustit k rozbalování dárků u stromečku a nebo ke Štědrovečerní večeři.  TEPLÁRNY BRNO JSOU NAŠÍM NOVÝM PARTNEREM

Získali jsme nového partnera pro rok 2021


SAKO BRNO SE STAL NOVÝM PARTNEREM MBB

Získali jsme nového partnera pro rok 2021


PLANETY V PLZNI SE RUŠÍ!

Koncert v rámci Smetanovských dnů 2021 zrušen.


CO JSOU ŽESTĚ?

Moravia Brass Band představuje edukativní program "Co jsou žestě?"


Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu