Sólotrumpetista Berlínských filharmoniků Gábor Tarkövi vystoupí v ČR


4. 9. 2019


Gábor Tarkövi, sólotrumpetista Berlínských filharmoniků je sólistou sezóny MBB. Vůbec poprvé vystoupí tento světový trumpetista spolu s jediným českých brass bandem. Galakoncert se uskuteční již v říjnu.


Pražské Rudolfinum, brněnský Besední dům a zlínské Kongresové centrum rozezní třicetičlenný Moravia Brass Band s Gáborem Tarkövi, a to s programem GALA. Nebude chybět česká hudba, ale také originální kompozice pro brass band, tedy orchestr složený pouze z žesťových a bicích nástrojů v jasně daném obsazení.

Gábor Tarkövi je od roku 2004 sólotrumpetistou a vedoucím sekce Berlínských filharmoniků. Působí také jako pedagog, komorní a především sólový hráč. Pro hudebníky i nadšence je jeho návštěva v naší republice významnou událostí. Samozřejmě organizátoři mysleli i na Tarköviho pedagogickou činnost a rozhodli se uspořádat masterclass, které budou koncertům předcházet.

Gábor Tarkövi se narodil v roce 1969 v Maďarsku, Esztergom a pochází z rodiny hudebníků.
Ve svých devíti letech získal od svého otce první hodiny trumpety. Po absolvování Základní umělecké školy Győr, přešel v roce 1987 na pedagogickou hudební školu v Budapešti, kde studoval u Gyorgy Geiger. Od roku 1990 pokračoval ve studiu na Hudební akademií Franze Liszta v Budapešti ve třídě Frigyese Varasdy.
Po studiích v Budapešti mu byli velkým vzorem György Kurtág a Hans Gansch. První angažmá získal v roce 1991 jako sólotrumpetista Württembergische Philharmonie Reutlingen a v roce 1994 v Berliner Sinfonie-Orchester (dnes Konzerthausorchester). V roce 1999 se přestěhoval na stejnou pozici do Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks. Od roku 2004 je sólotrumpetistou a vedoucím trumpetové sekce v Berliner Philharmoniker. 
Vedle symfonického vytížejí hraje Tarköviho také v mnoha komorních souborech. Je členem rakouského dechové souboru Pro Brass a Brass Connection a také nově založeného Wien-Berlin Brass Quintet a Berlin Philharmonic Brass Trio.
Dále je Tarkövi vyhledávaným sólistou a pravidelně se objevuje v Evropě, USA a Asii. Jako sólista hraje s významnými orchestry včetně Berliner Philharmoniker, Kammerorchester des Bayerischen Rundfunks, China Philharmonic Orchestra, New Japan Philharmonic a Bach Collegium München. Tarkövi vede Orchestrální akademii Berlínských filharmoniků a také pořádá mistrovské kurzy po celém světě. Od roku 2018 je profesorem trubky na Universität der Künste Berlin.

 MNOZIL BRASS VE ZLÍNĚ - NOVÝ TERMÍN

Nový termín pro přesunutý koncert je 8. 12. 2021


GALAKONCERT SE RUŠÍ I V BRNĚ!

COVID-19!! Vzhledem k situaci jsme nuceni koncert zrušit.


Koncert MNOZIL BRASS ve Zlíně přesouváme

COVID-19!! Vzhledem k situaci jsme nuceni koncert přesunout.


KONCERT PŘESUNUT!!

COVID-19!! Vzhledem k situaci musíme koncert přesunout.


Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu