Moravia Brass Band zakončil FILM MUSIC TOUR 2019 v pražském Divadle Hybernia


6. 12. 2019


Turné filmové hudby navštívilo šest měst. Na každém z koncertů si diváci vestoje vytleskali dva přídavky a odcházeli s úsměvem na tvářích.


FILM MUSIC TOUR 2019 je druhý ročník jednoho z projektů žesťového orchestru Moravia Brass Band, který navštívil několik měst ČR. Pod vedením Chuheie Iwasakiho orchestr připravil filmovou hudbu v aranžmá pro brass band, tedy 25 hráčů na žesťové a 5 hráčů na bicí nástroje. V září turné odstartovalo ve Zlíně, pokračovalo do Hradce Králové, Olomouce, Brna, Teplic a 5. 12. zakončilo své putování v Praze. 

Filmové ukázky promítané na LED stěně za orchestrem doplnily energický zvuk žesťových nástrojů. Sólisté byli stejní jako v roce 2018, Anna Julie Slováčková a Milan Peroutka, a okořenili některé ze skladeb svým zpěvem. 

Hudba z filmů Gladiátor, Pán prstenů, Úžásňákovi, Superman, Avatar, Na vlásku a další byly na programu všech šesti koncertů. Na konci každé půlky se prosadili sólisté i jako tanečníci, protože zazněla Pomáda a Hříšný tanec! 


Orchestr si celé turné užil krásně také díky tomu, že měl 100% oporu ve svém dirigentovi Chuhei Iwasakim, který byl vždy bezchybný a ještě navíc bavil mezi jednotlivými skladbami publikum svým inteligentním humorem! Filmová hudba je zpestřením repertoáru orchestru, který se každým projektem rozšiřuje. 

Nyní se orchestr připravuje na další vlastní projekty i na projekty ve spolupráci s mezinárodními hudebními festivaly.MNOZIL BRASS v Brně s novým programem!

Moravia Brass Band pozval do Brna své kolegy-žesťaře MNOZIL BRASS. Vystoupí 30. 6. 2020 od 20h v brněnském SONO CENTRU. Vstupenky...


GALAKONCERTY představily Moravia Brass Band i sólistu Berlínské filharmonie

Na konci října Moravia Brass Band představil program "Gala" a svého sólistu sezóny, sólotrumpetistu Berlínské filharmonie,...


SVĚTOVÁ PREMIÉRA NA GALAKONCERTECH

Koncert pro trubku a brass band Ondřeje Moťky věnovaný Gáboru Tarkövi zazní na třech GALAKONCERTECH již 21. - 24. října 2019!


Sólotrumpetista Berlínských filharmoniků Gábor Tarkövi vystoupí v ČR

Gábor Tarkövi, sólotrumpetista Berlínských filharmoniků je sólistou sezóny MBB. Vůbec poprvé vystoupí tento světový trumpetista...


Zažijte naši hudbu na vlastní kůži

Žijeme hudbou. Nechte se pohltit silou žesťového orchestru a dejte alespoň na okamžik zapomenout všednímu dni!

Zůstaňme na stejné vlně

Nenechte si ujít nejbližší koncerty a další novinky.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Text souhlasu